Chociaż te kółka nie są tak miękkie jak zabawki, które dzieci gryzą, gdy mają zęby, dzieci uwielbiają ciągnąć je do swoich ust, badając nierówną powierzchnię pierścieni.

Te zabawki są koniecznością zarówno dla dzieci, jak i dla tych, którzy ich obserwują.

Czytaj także: Wychowawcy opracowali listę ulubionych zabawek dzieci w różnym wieku.

3. Lustro

Zabawki dla dzieci do roku zdjęcie

Jakie umiejętności rozwijają się zabawki magnetyczne: gry, leżenie na brzuchu, kontrola głowy, rozwój umiejętności emocjonalnych i społecznych, samoświadomość

Wiek: 0-12 miesięcy lub więcej

W niektórych zestawach nietłukące się lustra mają również matę wywołującą. Nie jest konieczne, abyś kupił specjalne lusterko dla dziecka, aby dziecko było szczęśliwe z powodu swojego odbicia. Możesz zawiesić małe ręczne lusterko na plastikowych łańcuchach i przymocować je do rozwijającej się maty. Zobacz, jak to wszystko się składa? Możesz również umieścić dziecko przed lustrem lub przed lustrzaną powierzchnią na drzwiach szafy, aby mógł bawić się z nim w odbiciu. Lustra mogą być również wykorzystywane jako czynnik motywujący, rozpraszający i zajmujący, gdy dziecko leży na brzuchu i uczy się usiąść. W każdym razie lustro powinno być bezpieczne dla dziecka i lepiej, jeśli nie bije.

4. Grzechotka

Zabawki dla dzieci do roku zdjęcie

Jakie umiejętności rozwijają się: chwytanie, bawienie się z wyciągniętymi ramionami, przekazywanie ręki, koordynacja ręka-oko, test zębów, identyfikacja obecnych, umiejętność utrzymywania się obiektów, interakcja typu “give-take”, uwaga, kontakt wzrokowy, wskazanie kierunku ruchu piłki, czołganie

Wiek: 0-12 miesięcy lub więcej

Podoba mi się to tak bardzo: grzechotka i piłka są w jednym zabawki magnetyczne. Istnieje wiele, wiele różnych i, co dziwne, dzieci w każdym wieku podobnym do nich.

Pleciona konstrukcja pozwala dzieciom łatwo utrzymać piłkę (dzięki chwytającego odruchu w pierwszych miesiącach życia), ale również można zawiesić go na matę do rozwijającego się dziecka sam mógł kopać go, powodując grzechotkę wewnątrz szczeliny.