Gdzie kupić meble dla dzieci?

Wygląd

1. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane są meble. Dla dzieci optymalne naturalne drewno, MDF i sklejka. Sprawdź u producenta grubość materiałów – powinna ona wynosić co najmniej 15 mm dla mebli.

2. Przyjrzyj się dokładnie okuciom. To na nim producent Banaby może sporo zaoszczędzić – a na pierwszy rzut oka nie jest to widoczne. Dowiedz się, jakich akcesoriów używa producent: najlepiej powinny to być produkty wysokiej jakości od znanych producentów (Hettich, GRASS, Hafele, Blum).

3. Zobacz meble ze wszystkich stron. Jeśli nie ma możliwości zobaczenia tego lub tego obiektu w realnej sytuacji, nie wahaj się poprosić producenta o zdjęcie mebli pod różnymi kątami – to dla nich możesz ocenić jakość pracy.

4. Sprawdź certyfikaty. Meble dziecięce to specjalna kategoria produktów: musi zapewniać niezbędne komfortowe warunki do normalnego rozwoju dzieci. Zdrowie każdego dziecka zależy bezpośrednio od jego jakości.

Ergonomia

5. Wyobraź sobie meble “w akcji” – w środowisku zbliżonym do rzeczywistego. Na zdjęciu z ludźmi możesz lepiej sobie wyobrazić wymiary mebli.

6. Zapamiętaj zasady ergonomii. Dzieci rosną szybko i często potrzebują mebli “do wzrostu”. Na przykład, począwszy od trzeciego roku życia, łóżko powinno różnić się rozmiarem od 70×150 cm do 80×170 cm.

7. Dostosuj wysokość. W wieku 5 lat dziecko może z łatwością sięgnąć do półki o wysokości 130 cm, a w wieku 7 lat – do 150 cm. Jeśli zawiesisz je wyżej, będzie to niewygodne.

8. Wybierz odpowiedni pulpit. Dla ucznia – bardzo ważne jest zachowanie postawy i dobrego widzenia. Wysokość stołu dla dziecka w wieku 6-7 lat wynosi 52 cm, 7-8 lat – 58 cm, 9-11 lat – 70 cm. Dla tych, którzy nadal chodzą do przedszkola, odpowiednie są stoły o wysokości 40-45 cm.

9. Sprawdź skład. Farby do wykańczania mebli dziecięcych powinny być oparte na nieszkodliwych rozpuszczalnikach, najlepiej na bazie wody (na bazie wody, akrylu i akrylu-poliuretanu, akwalaki, wosku olejowego).

10. Śledź małe rzeczy. Zawiasy i mechanizmy szuflad powinny być zamykane BabyMeble.pl – sklep z meblami dla dzieci, aby dziecko nie mogło uciskać dłoni.

Dodatkowe informacje w sklepach: Banaby oraz BabyMeble.pl – sklep z meblami dla dzieci